Együttműködést kötött a Debreceni Egyetem a PwC Magyarországgal


Kihívások, lehetőségek a hazai pénzügyi szektor előtt. A szakterület vezetői ezeket vitatták meg az első alkalommal megrendezett „Future of Finance 2024” elnevezésű rendezvényen. Az eseményen a PwC Magyarország és a Debreceni Egyetem együttműködési megállapodást kötött a gazdaságtudományi ismereteket hallgatók szakmai fejlődésének elősegítésére.


Mesterséges intelligencia és változó elvárások: többek között ezeket a témákat is érintették a PwC Magyarország és a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának együttműködésében megrendezett „Future of Finance 2024” konferencián.

– Az a célunk, hogy Debrecenben és a régióban működő vállalatokat támogassuk, elsősorban pénzügyi, számviteli, adózási és jogi területen.

Számos kérdéssel és problémával szembesülnek itt a vállalatok. Ilyen a pénzügy, a HR, illetve a különféle technológiai kihívások. Igyekszünk komplex módon támogatást nyújtani nekik – fogalmazott Kis Tünde, a PwC Magyarország igazgatója, debreceni irodájának vezetője.

Az eseményen együttműködési megállapodást írt alá a PwC és a Debreceni Egyetem. A cél, hogy a cég hozzájáruljon a Gazdaságtudományi Kar sokoldalú képzéseihez. Ezt az elméleti és gyakorlati oktatáson túl ösztöndíjprogrammal is támogatják.

– A 21. századi egyetemi lét elképzelhetetlen anélkül, hogy ilyen vállalati kapcsolatokat alakítsunk ki, beépítsük a vállalati együttműködések eredményeit az oktatásba, kutatásba.

És hogy miért fontos? Mert a munkaerőpiac számára képzünk friss diplomásokat és fontos, hogy naprakész, aktuális információkkal is rendelkezzenek – hangsúlyozta Fenyves Veronika, a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának dékánja.

Az idei évtől már két képzés is elérhető a fiatalok számára, melyet a BMW Group Gyár Debrecennel együttműködve indítottak el.

– Az a legfontosabb célunk, hogy komplex gazdasági kérdésekben tudjuk a legmagasabb minőségben támogatni az ügyfeleinket, ehhez pedig az szükséges, hogy az ország legjobb gazdasági szakemberei dolgozzanak nálunk.

A Debreceni Egyetem a minőségre mindenképpen már egy garancia,

az, hogy hozzá tudunk járulni az oktatáshoz és a magunk szerény eszközeivel egy kicsit tudjuk támogatni a Debreceni Egyetemen tanuló hallgatókat, ez azt gondolom, hogy a mi céljainkat és az intézmény céljait is szolgálja – vélekedett Farkas Gábor, a PwC adó-és jogi üzletágának vezetője.

A konferencián ismertették a 6. Magyarországi Pénzügyi Vezetői Felmérés eredményeit is. Az ábrán látható, hogy a legtöbben a túlszabályozottságot, a bizonytalan gazdasági környezetet és a szervezet lassú reagálási képességét nevezte a legfőbb kockázati tényezőnek.

– Ami mindenképpen pozitívum, hogy a CFO-k elsöprő többsége mondta, hogy ma már komfortos az új technológiákkal. Habár van egy nyomás a technológia oldaláról, ők egyre komfortosabbak, egyre jobban értik, egyre jobban el tudják magyarázni ezt a csapat és a kollégák számára, én azt gondolom, hogy ez egy hatalmas nagy pozitívum – mutatott rá Balogh Roland, a PwC Magyarország igazgatója.

A pénzügyi terület jövőjével foglalkozó rendezvényen a debreceni vállalatok vezetőivel közösen megvitatták az aktuális pénzügyi trendeket és megoldásokat is.

Forrás>>